Gotowe paczki świąteczne w przedszkolu – dobry pomysł!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi odwieczne pytanie, jakie zadają sobie opiekunowie i nauczyciele przedszkolni: co w tym roku dać dzieciom? I drugie, jeszcze ważniejsze: jak to zorganizować i nie zwariować? Jedną z propozycji są gotowe paczki świąteczne. Czy to dobry pomysł? Porównajmy tradycyjne paczki z tymi gotowymi i przekonajmy się, która opcja jest lepsza tak dla obdarowanych, jak i wręczających.

Typowe świąteczne paczki dla przedszkolaków

Zanim na rynek weszły gotowe paczki świąteczne, opiekunowie mieli twardy orzech do zgryzienia. Przygotowania do świąt zaczynały się kilka tygodni wcześniej. Trzeba było zorganizować fundusze (zrobić zbiórkę wśród rodziców, jeżeli opłata za przedszkole nie obejmowała wydatków na świąteczne prezenty). Następnie należało przemyśleć dokładnie, co umieścić w paczkach dla kilku dziesiątek maluchów oraz gdzie kupić poszczególne produkty i zabawki, aby paczki były jak najbogatsze i ciekawe dla dziecka. Zaczynało się więc polowanie na świąteczne okazje i wyprzedaże.

Ponieważ poszczególne elementy składające się na paczkę świąteczną kupowane były osobno, niekiedy w znacznym odstępie, trzeba było znaleźć miejsce na ich przechowywanie przed dłuższy czas. Miejsce obszerne, ciemne, suche i takie, aby podopieczni się o nim nie dowiedzieli, bo wtedy niespodzianka świąteczna spaliłaby na panewce.

Gdy już udało się skompletować wszystko, co miało się znaleźć w paczkach, trzeba było poświęcić sporo czasu na to, aby własnymi rękami stworzyć każdy podarek z osobna. Ponieważ harmonogram obowiązków pracowników przedszkola nie przewiduje czasu na tego typu zajęcia, nieodzowne są tu kombinacje, zostawanie po godzinach i łączenie zbyt wielu obowiązków. Nic dziwnego, że okres przedświąteczny jest stresujący i w niczym nie przypomina radosnego oczekiwania na ważne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie. Dotyczy to wszystkich osób zaangażowanych w organizację – zarówno pracowników, jak i rodziców, którzy niejednokrotnie pomagają w wyczarowaniu świątecznej atmosfery kosztem własnego czasu i nerwów.

Czy przygotowywanie paczek świątecznych musi być takie stresujące?

Przygotowania do świąt można spędzić znacznie lepiej niż na gorączkowym poszukiwaniu zawartości, a następnie samodzielnym kleceniu paczek na ostatnią chwilę. Wystarczy zamówić gotowe paczki świąteczne online. Czy można polegać na takim rozwiązaniu?

Wszystko zależy od tego, gdzie zamawiamy paczki dla dzieci. Należy się spodziewać, że ofert będzie przybywać, jednak nie wszystkie są równie dobre. Warto poświęcić chwilę na to, aby znaleźć paczki dla dzieci, które będą dobrą odpowiedzią na ich potrzeby i sprawią prawdziwą radość.

Takie paczki świąteczne powinny być przygotowane przez specjalistów, którzy dobiorą zawartość do umiejętności i możliwości dziecka. Warto też zwrócić uwagę, czy do paczki trafią słodkie łakocie, czy raczej coś realnie wartościowego, np. angażujące zabawki. To drugie przyniesie maluchom wiele godzin zabawy, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o słodyczach. Nie wszyscy rodzice akceptują też obdarowywanie dzieci przysmakami pełnymi cukru.

Kiedy już wybierzemy odpowiedniego wykonawcę i złożymy zamówienie, możemy ze spokojem czekać na dzień, w którym gotowe paczki zostaną dostarczone. Czas oczekiwania można poświęcić na wiele ciekawszych i bardziej wartościowych spraw niż pakowanie mnóstwa drobiazgów dla każdego z podopiecznych. To dobra okazja, aby pokazać dzieciom, jak piękne mogą być święta, a prezenty… zjawią się same.

Summary
Gotowe paczki świąteczne w przedszkolu
Article Name
Gotowe paczki świąteczne w przedszkolu
Description
Paczki świąteczne dla dzieci to odwieczne pytanie - co dać dzieciom? I jeszcze jak to wszystko zorganizować. Przeczytaj nasze pomysły na paczki świąteczne!
Author
Publisher Name
paczkiswiatecznedladzieci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *